Léčba ve fázích

napsal Dr. Sherif Kandil

Původní článek v angličtině: Clear Aligners phases treatments

v němčině: "Ja" oder "Nein" zur Clear Aligner Behandlung in Phasen?


Stavební inženýři by asi souhlasili s tím, že postavit dům najednou, tedy v jednom bloku, by bylo lepší než budování ve fázích, které se mohou hodně měnit, jakkoli tomu tak ještě není.

Má odpověď tedy je ANO.

Vždy bylo otazníkem, zda je posílání rovnátek ve fázích pro celou léčbu průhlednými rovnátky výhodné, nebo zda by se odesláním všech rovnátek v jedné sadě neušetřil čas a úsilí výrobce. Během našich letitých pokusů a experimentů jsme dospěli k závěru, že čím víc posíláme rovnátka ve fázích, tím lepších výsledků dosahujeme.

Z logistických důvodů není vždy možné zasílat mnoho fází, proto jsme se rozhodli pro všeobecné usnadnění, a rovnátka posíláme v 6 měsíčních fázích.

Výhody systému fázování

Méně chyb

Během plánování léčby nebo jednotlivých kroků léčby dochází k mírnému nárůstu chyb, protože přesný biologický pohyb nebo reakce pacientových zubů se mohou lišit od reakce plánované softwarem. Pokaždé, když se počet kroků zvyšuje, dochází k akumulaci množství chyb.

Méně průběžných korekcí a méně refinementů

Tohle je racionální závěr čísla jedna. Zvýšení počtu kroků v plánu léčby zvýší potřebu korekcí a refinementů v průběhu léčby.

Méně nežádoucích pohybů zubů

U pacientů léčených léčených průhlednými rovnátky, kteří obdrželi úplnou sadu alignerů pro celou dobu léčby, je často zaznamenáno, že kvůli nepatrným chybám při plánování někdy zuby reagují inverzně, tedy se pohybují v naprosto neplánovaném směru, například se vtlačují nebo vytlačují. To komplikuje opravy během probíhající léčby.

Závěr

Ve většině případů posíláme rovnátka v šestiměsíčních fázích, po kterých byste měli udělat nové silikonové otisky (nebo skeny) a to i v případě, že fóliová rovnátka na zuby dokonale sednou.

neviditelná rovnátka K Clear