Proces léčby

Založte si bezplatný účet na našem portálu pro lékaře.

Na vámi uvedený e-mail dostanete potvrzení o aktivaci vašeho účtu.

Přihlaste se na portál svým uživatelským jménem a heslem.

Nyní již můžete předkládat své případy.

Na portál jednoduše nahrajete klinické fotografie a rentgenové snímky vašeho pacienta.

Nemáte-li intraorální skener a nenahráváte skeny ve formátu STL, pošlete nám silikonové otisky spolu s objednávkou do laboratoře poštou *.

Uvítáme jakékoli doplňující informace spojené s léčbou pacienta.

Ve složitějších případech vyžadujících mezioborovou spolupráci je vhodné vystavit pacientovi lékařskou zprávu, ze které se potřebujeme dovědět Vaší představu o dalším ošetření a restauraci chrupu, časový harmonogram, a případnou prognózu poškozených zubů (paro, endo, trauma, adt.). Komplexní případy nebo nejasnosti budeme řešit na portálu.


Prosíme o pochopení, že neúplné podklady nemůžeme zpracovat, takové případy budou dočasně pozastaveny.

 1. Registrace    Zaregistrujte se bezplatně na našem portálu:    www.klineportal.com 2. Vložte případ    K vložení vašeho prvního případu nahrajte prosím následující údaje:    Podrobnosti případu pacienta    Klinické snímky    Rentgenové snímky    STL soubor nebo silikonové otisky 3. Pošlete nám otisky    Pokud jste se rozhodli pro otisky pošlete nám je prosím na adresu:    K Line Europe GmbH    Lilienthalstraße 70    40474 Düsseldorf    Germany    4. Plán léčby a odhad    3-5 pracovních dnů poté co obdržíme detaily případu na náš portál nahrajeme 3D simulační video a léčebný plán 5. Potvrzení    Po projednání případu s vaším pacientem jej prosím potvrďte na našem portálu.    Otázky a komentáře budou přidány v „comment boxu“. 6. Výroba    Za 10-12 pracovních dnů vám pošleme K Clear do vaší praxe (připočtěte dobu přepravy).
dokumenty k léčbě rovnátky K Clear • údaje o pacientovi • klinické fotografie • rentgeny • STL soubor (volitelné)
předložení případu na klineportal.com Nahrajte požadované informace: • údaje o pacientovi • klinické fotografie • rentgeny • STL soubor (volitelné)
Silikovoné otisky pro výrobu alignerů K Clear. Dáseň je zachycena nejméně 4 mm. Struktura zubů je zřetelně zaznamenána. Otisk pokrývá všechny moláry.
Extraorální fotografie Pohled zepředu bez úsměvu Pohled zepředu s úsměvem Pohled z boku Pohled z profilu
Intraorální fotografie Boční pohled zleva Boční pohled zprava Čelní okluze Okluzní pohled na horní čelist Okluzní pohled na dolní čelist
Nezbytné: Vždy prosím nahrajte orthopantomogram (OPG) Volitelné: Na vyžádání může být požadován teleradiografický obraz (FRS) kefalometrické snímky Ceph

Bezplatné počáteční posouzení

Chcete-li pouze počáteční posouzení, založte případ, a nahrajte klinické fotografie pacienta.

V komentáři nezapomeňte uvést, že má být provedeno pouze počáteční posouzení a odhad délky léčby.

Příjem plánu léčby

Během 3-5 dnů po přijetí nezbytných dokumentů vám pošleme první plán léčby, který obsahuje 3D simulaci výsledků, ukazuje potřebné pohyby zubů, a poskytuje informaci o délce léčby s počtem a frekvencí fází. Naše výroba je nastavena k optimálním intervalům kontrol během léčby.

V 3D simulaci můžete již nyní svým pacientům zobrazit konečný výsledek. Doporučujeme, abyste plán léčby prodiskutovali se svými pacienty osobně:

 • Získáte jejich pohled na simulované výsledky a lépe porozumíte jejich potřebám.
 • Zjistíte, jak jsou spokojeni s umístěním a vzhledem attachmentů.
 • Dáte pacientům představu o počtu alignerů a délce léčby.
3D simulace Real Time Simulation Jakmile od vás obdržíme všechny nezbytné informace, během tří až pěti pracovních dnů dostanete e-mailem předpoklad léčby. Na portálu najdete léčebný plán včetně 3D simulace.

Potvrzení plánu léčby

V případě potřeby nebo nejasností můžete na portálu požádat o změnu nebo úpravy. Můžete se rozhodnout i pro riziko nesprávné léčby. Na vaší žádost můžeme počet fází snížit až na jedinou. Ve složitějších případech je riziko vždy.

Následně plán léčby potvrdíte.

Průběh léčby svého pacienta můžete kdykoli kontrolovat.

Kompletní léčba zahrnuje telefonickou podporu, úpravy a retainery.


Příjem alignerů


Jakmile plán léčby potvrdíte, zahájíme výrobu fóliových aparátů pro vašeho pacienta.

Běžně je doba výroby 12 pracovních dnů, rovnátka obdržíte nejpozději 3 týdny od potvrzení plánu léčby.

Je-li zapotřebí stripping spolu s alignery dostanete i IPR stripy.

Ilustrační video příjmu alignerů K Clearod od našeho zákazníka z Filipín

Léčba

Pacientovi předáte stanovený počet rovnátek. Jejich množství závisí na způsobu a délce léčby.

IPR nebo attachmenty mohou být nezbytné. Potřebný materiál je uveden v laboratorní zprávě.

Při pravidelných kontrolách budete sledovat průběh léčby.

Úpravy / refinementy stejně jako telefonická podpora a retenční fólie jsou součástí léčebného plánu a nejsou dodatečně účtovány.

Každá léčba je ukončena vložením retaineru. Zda se s pacientem rozhodnete pro permanentní retainer (doporučujeme) je na vašem uvážení.

Otisky mezi fázemi

V případě potřeby budete nové otisky mezi fázemi snímat v druhém týdnu nošení předposledních alignerů ze sady. STL skeny nahrajete na portál nebo nám otisky s objednávkou do laboratoře odešlete poštou *. Poslední aligner nosí pacient dva týdny, během nichž vám dodáme další sadu pro následující fázi léčby, kterou předáte pacientovi. Abychom zabránili relapsu je nutné, aby pacient nosil poslední alignery do obdržení nové sady. Jestliže pro další fázi nebudou zapotřebí attachmenty nebo IPR, můžeme šetřit čas váš i vašeho pacienta odesláním nové sady přímo na jeho adresu.

Samozřejmě vám jsme kdykoli k dispozici.

Jak začnu s K Clear.pdf
* Přepravní služby z ČR do NěmeckaZásilkovna s hustou sítí podacích míst a cenou zásilky do 1 kg 139,15 Kč vč. DPH (vyžaduje registraci).Česká pošta Doporučená zásilka do zahraničí 100 g 125,00 Kč, 250 g 169,00 Kč, 500 g 212,00 Kč, 1 kg 313,00 Kč, nebo Standardní balík ekonomický do 1 kg za 662,00 Kč.Zaslat.cz s cenou zásilky do 1 kg od 309 Kč vč. DPH. Většina služeb Zaslat.cz nepotřebuje vytisknout přepravní štítek, který si přiveze a nalepí kurýr vyzvedávající zásilku na vaší adrese.