Otázky a odpovědi

Alignery K Clear - krásné zuby - první dojem


Výsledky

bez komplikací a přesvědčivé

Smích je nejen nakažlivý, ale krásný úsměv otevírá nové možnosti v profesionálním i soukromém životě.

Mnohé studie z posledních let prokázaly, že smích snižuje stres a pomáhá budovat kariéru.

Úsměvem s krásnými a zdravými zuby děláte první dojem, vzhled ovlivňuje váš osobní i profesní život.

Vaše zuby jsou vaší vizitkou, charakterizují pohodu a pozitivní přístup k životu.

Úsměv se zdravým a krásným chrupem je atraktivní a zvyšuje sebevědomí.

Díky průhledným rovnátkům K Clear už nemáte důvod skrývat svůj úsměv!

Ortodontická léčba nejen rovná zuby, ale také harmonizuje celý obličej.

Správně postavené zuby lépe rozmělňují potravu a snadněji se čistí.

Průhledná rovnátka K Clear srovnají váš chrup krok za krokem.

Mírným tlakem se vaše zuby pohnou do požadované polohy.

Nekomplikovaná a téměř bezbolestná léčba dosahuje přesvědčivých výsledků.

Zeptejte se svého zubaře ještě dnes!

moderní způsob rovnání zubů K Clear neviditelné snímatelné efektivní

Máte další otázky?

nejdůležitější informace

Jaké mají alignery K Clear výhody?

Léčba začíná sadou na míru vyrobených téměř neviditelných fóliových rovnátek, kterou obdržíte od svého lékaře.

Krok za krokem dosáhnete vytouženého dokonalého úsměvu.

Nespornou výhodou K Clear je, že rovnátka můžete sejmout, abyste se mohli najíst a vyčistit si zuby.

Před opětovným nasazením rovnátek po si každém jídle vyčistěte si zuby zubním kartáčkem a dentální nití nebo mezizubním kartáčkem.

Kompromisy v každodenním životě jsou při nošení průhledných rovnátek K Clear zanedbatelné.

Pouze vy budete vědět že nosíte rovnátka.

Jaký je první krok?

Kontaktujte nás pomocí kontaktního e-mailu optimálně anglicky nebo německy. Ozveme se vám a poskytneme podrobnosti o lékaři který pracuje s K Clear v blízkosti vašeho bydliště. Pošlete-li nám snímky vašeho chrupu můžeme vám sdělit zda jsou pro vás průhledná rovnátka vhodná a odhad délky trvání léčby.

Mohu s rovnátky normálně mluvit?

Rovnátka jsou vyráběná individuálně pro vaše zuby. Zakrátko si na ně zvyknete a nepocítíte žádné omezení řeči.

Jak mám alignery správně čistit?

Rovnátka byste měli čistit dvakrát denně, nejlépe ráno a večer.

Použít můžete běžnou zubní pastu a měkký zubní kartáček.

Doporučit můžeme i tablety na čištění zubních protéz.

Je léčba bolestivá?

Přechod z jedněch rovnátek na druhé může způsobit mírný pocit tlaku. Máte-li zuby velmi citlivé, může to trochu bolet. Zakrátko bolest přestane a tlak už téměř nepocítíte. V prvních 3 dnech nošení nových rovnátek je lepší volit měkčí stravu.

Kde dostanu Alignery K Clear?

Naše průhledná rovnátka můžete dostat od certifikovaného ortodontisty.

Pokud potřebujete kontaktní údaje, neváhejte nás kontaktovat a my vám pomůžeme.

Jak často musím rovnátka nosit?

Obecně platí, že nejrychlejší a nejlepší léčby dosáhnete, nosíte-li svá rovnátka co nejčastěji.

Musím nosit rovnátka na obou čelistech?

Obvykle je nutné nosit rovnátka na obou čelistech. Výjimečně můžeme použít rovnátka jen na jedné čelisti. Alignery na obou čelistech jsou důležité pro zajištění optimálního kontaktu mezi zuby obou čelistí po ošetření, pro stabilitu výsledku, i pro zdraví vašich zubů.

K čemu potřebujete fotografie mého obličeje?

Váš obličej nese genetické znaky i vliv nesouladu vašich čelistí. Ty se kromě vašeho vzhledu projevují potížemi se žvýkáním stravy, s řečí, nebo chrápáním. Nejpatrnější jsou vizuální změny brady, může být ustupující s podbradkem, nebo velká a špičatá. Tyto estetické vady nevyřeší žádné plastické operace, protože ty korigují pouze měkké tkáně. Ortodontická léčba upraví nejen váš skus, ale i ostatní funkce obličeje, a výrazně zlepší váš vnější vzhled.

Jak dlouho bude má ortodontická léčba trvat?

Léčba rovnátky K Clear může trvat pouhé 2 měsíce, obvyklá doba se pohybuje v rozmezí 6 až 12 měsíců, ve složitějších případech však může trvat až 24 měsíců, záleží na stavu vašeho chrupu.

Vaše spolupráce při dodržování pravidelných ortodontických návštěv, správná ústní hygiena a nošení rovnátek bez přerušení umožní dokončit ortodontickou léčbu dříve.

Zůstane výsledek ortodontické léčby natrvalo?

Během života se mění celé lidské tělo i chrup. Po léčbě je důležité nezanedbat retenci a docházet na pravidelné kontroly.

Co je retence?

Po léčbě mají zuby tendenci vracet se do své původní polohy, proto bezprostředně po donošení posledních rovnátek následuje tzv. retenční fáze léčby.

Co jsou retainery?

V rerenční fázi léčby je třeba nosit snímatelné retenční fólie. Vypadají jako rovnátka, jsou vyrobené na míru, jejich úlohou však není další pohyb, ale fixace zubů v dosažené poloze.

Permanentní retainer je tenký drátek nalepený na zadních ploškách řezáků fixující postavení zubů natrvalo. Obvykle se připevňuje od premoláru přes řezáky po premolár jak v dolní, tak i horní čelisti. V běžném životě při mluvení, jídle, nebo pití vás nijak neomezuje.

Budou mít alignery vliv sport?

S průhlednými rovnátky K Clear můžete normálně sportovat, důrazně ale doporučujeme ochranu úst nebo celého obličeje při sportech, u kterých lze očekávat úder do tváře.

Musím navštěvovat svého zubního lékaře během ortodontické léčby?

Navštěvujete prosím svého zubního lékaře pravidelně každých šest měsíců pro kontrolu a odstranění zubního kamene.

Je nutné vytrhnout zuby z ortodontických důvodů?

Extrakci je někdy možné vyloučit strippingem, tzn. zúžením zubů až o 0,25 mm. Bohužel, u některých pacientů není možné dosáhnout dobrého a stabilního výsledku bez vytržení zubů, ačkoli se tomuto kroku snažíme v maximální možné míře vyhnout.

Poškozuje stripping (také pod názvem zbrušování, interproximální redukce IPR) zuby?

Nepoměr velikosti horních a dolních zubů vede ke stěsnání v jedné čelisti nebo mezerám ve druhé. Řešení strippingem nebo dostavbami zubů závisí na estetických kritériích a morfologii zubů. Strippingem lze získat místo v zubním oblouku nebo vyrovnat nepoměr mezi šířkou horních a dolních zubů. Při dodržení lege artis postupů strippingu a zachováním optimálního tvaru zubu jde o bezpečný výkon, který pacientům přinese estetický i funkční výsledek. Podrobnější informace naleznete na portálu dent.cz. Poté nastává léčba alignery.

Je léčba průhlednými rovnátky omezena věkem pacienta?

U dětí se k aplikaci rovnátek přistupuje obvykle až po prořezání stálých horních řezáků, tzn. kolem 7. až 10. roku. V tomto věku lze řešit zákusy, zkřížený skus, obrácený skus, výrazný předkus, retence řezáků a přespočetné zuby. Ve fázi smíšeného chrupu mezi 10. až 11. rokem je vad menšina, většina se projeví až od puberty po prořezání stálých zubů čili od věku 12 až 14 let. Teprve od tohoto věku je léčba rovnátky efektivní. Průhledná rovnátka se aplikují především z estetických důvodů. Jsou dražší, u dětí se obvykle nepoužívají.

U dospělých pacientů není věková hranice omezena, pro léčbu je však rozhodující stav zubů a dásní. Omezující může být nedostatečně udržovaný chrup, nesprávné čištění zubů, úbytek kosti či jiná onemocnění ústní dutiny. Dospělí pacienti mívají často zuby poškozené, rozsáhle sanované, s korunkami, s poškozeným závěsným aparátem chrupu s různými projevy parodontitidy. Pokud pacient nemá akutní zánět a má dobrou ústní hygienu, lze bez obav pohybovat i s výrazně viklavými zuby. Parodontolog dokáže zlepšit úroveň alveolární kosti a optimalizovat skus i estetiku chrupu. Důležitým faktorem je spolupráce pacienta a jeho zájem o léčbu.

Může parodontitida komplikovat léčbu průhlednými rovnátky?

Některé defekty, jako jednostěnný a dvoustěnný kostní defekt, u kterých metody řízené tkáňové regenerace nejsou účinné, je možné uspokojivě vyřešit jen ve spolupráci s ortodontistou. Pro parodontologického pacienta, který nemá akutní zánět, má odstraněný kámen (i subgingivální) a má dobrou úroveň hygieny, není ortodontická léčba rizikem. Naopak, léčba alignery K Clear má pro takového pacienta nesporný estetický i funkční přínos.

Podívejte si i na naše Tipy a rady

Cena léčby průhlednými rovnátky

"...pokud je zvolena léčba pomocí snímacího ortodontického aparátu, jsou z prostředků veřejného zdravotního pojištění hrazeny veškeré výkony lékaře, opět ve výši dané úhradovou vyhláškou. Výše úhrad samotných snímacích aparátů – ortodontických výrobků, které jsou zhotovovány v zubních laboratořích, je stanovena příslušným číselníkem VZP. Jeho obsah se řídí zákonem o veřejném zdravotním pojištění, resp. jeho Přílohou č. 4 Seznam stomatologických výrobků, a touto přílohou zákona je dána i kategorizace pro úhradu ortodontických výrobků. Konkrétní výše případné úhrady snímacích aparátů ze strany zdravotní pojišťovny – plná úhrada, 80% či 50% úhrada – se odvíjí od typu postižení. U méně závažných ortodontických vad (u tzv. ostatních anomálií zubů a skusu, které v příloze zákona nejsou dále specifikovány) zdravotní pojišťovna nehradí snímací ortodontické aparáty dospělým nad 18 let; dětí do 18 let se v tomtéž případě týká 50% úhrada.

O možnostech léčby ortodontické vady a výši spoluúčasti pacienta v daném konkrétním případě musí pacienta informovat jeho stomatolog, a to ještě před zahájením léčby. Pacient musí s navrženou variantou a stanovenou cenou souhlasit."

Mgr. Oldřich Tichý, vedoucí tiskového oddělení a tiskový mluvčí

Zdroj: VZP, tiskové centrum

Konečná cena, kterou pacient za léčbu průhlednými rovnátky zaplatí, je ovlivněna několika faktory:

cenová politika lékaře

rozsah požadovaných změn

průhledná fóliová rovnátka tzv. alignery jsou dražší než běžná konvenční rovnátka

V ČR jsou ceny za ortodontickou léčbu ve srovnání se zahraničím velmi příznivé a jedny z nejlepších v Evropě.