Otisky mezi fázemi

Otisky mezi fázemi snímáte obvykle v prvním týdnu po nasazení předposledních alignerů v sadě. Skeny ve formátu STL nahrajete na portál, nebo nám silikonové otisky s objednávkou do laboratoře pošlete přepravní službou.

Jediný způsob jak nahrát nové skeny (upload) je Edit case. Všechny podklady jsou pak dostupné v kořenové složce případu.

Běžná doba pro výrobu nové sady je 12 pracovních dnů, tzn. že s připočtením doby přepravy obdržíte zásilku cca 3 týdny od doručení všech nezbytných podkladů včetně skenů/otisků. V mimořádné situaci nás můžete v komentáři na portálu požádat o prioritní výrobu.

Aby nedošlo k relapsu je nezbytně nutné, aby pacient nosil poslední alignery až do obdržení nové sady a nasazení nových alignerů.

Dojde-li k situaci, že nebudete moci sejmout pacientovi nové otisky v plánovaném termínu (např. dočasný pobyt v zahraničí), přizpůsobte prosím dobu snímání otisků tak, aby byl dodržen harmonogram střídání alignerů po 14 dnech, např. je sejmete o týden dříve.

Fólie K Flex  jsou velmi pevné, pacient je může bez poškození nosit déle než 2 týdny, přesto doporučujeme, abyste snímání otisků naplánovali k dodržení výměny alignerů po 2 týdnech. Po delším nošení mohou být opotřebované.

Je-li váš pacient v zahraničí, a v místě jeho dočasného pobytu máme spolupracujícího lékaře, můžeme tohoto lékaře o sejmutí otisků požádat.

V nejzazším případě, není-li sejmutí otisků z jakéhokoli důvodu možné, potřebujeme pro výrobu nových dlah alespoň intraorální fotografie (při dodržení parametrů si je může pacient pořídit sám mobilním telefonem), které nám nahrajete na portál, nebo je s číslem případu pošlete na naše servisní číslo WhatsApp.

UNAVUJE VÁS POŘIZOVÁNÍ OTISKŮ?

NYNÍ JE TU K SCAN!

intraorální skener od K Line Europe