Otisky mezi fázemi


Otisky mezi fázemi snímáte obvykle v prvním týdnu po nasazení předposledních alignerů v sadě. Skeny ve formátu STL nahrajete na portál, nebo nám silikonové otisky s objednávkou do laboratoře pošlete přepravní službou.

  • Běžná doba pro výrobu nové sady je 12 pracovních dnů, tzn. že s připočtením doby přepravy obdržíte zásilku cca 3 týdny od doručení otisků. V mimořádné situaci nás můžete v komentáři na portálu požádat o prioritní výrobu.

  • Aby nedošlo k relapsu je nutné, aby poslední alignery pacient nosil až do obdržení nové sady.

  • Dojde-li k situaci, že nebudete moci sejmout pacientovi nové otisky v plánovaném termínu (např. dočasný pobyt v zahraničí), přizpůsobte prosím dobu snímání otisků tak, aby byl dodržen harmonogram střídání alignerů po 14 dnech, např. je sejmete o týden dříve.

  • Naše fólie K Flex jsou dostatečně pevné, aby je pacient mohl bez poškození nosit déle než 2 týdny, přesto doporučujeme, abyste snímání otisků naplánovali k dodržení výměny alignerů po 2 týdnech. Při delším nošení mohou být opotřebované.

  • Je-li váš pacient v zahraničí, a v místě jeho dočasného pobytu máme spolupracujícího lékaře, můžeme tohoto lékaře o sejmutí otisků požádat.

  • V nejzazším případě, není-li sejmutí otisků z jakéhokoli důvodu možné, potřebujeme pro výrobu nových dlah alespoň intraorální fotografie (při dodržení parametrů si je může pořídit sám pacient mobilním telefonem), které nám nahrajete na portál, nebo je s číslem případu pošlete na naše servisní číslo WhatsApp +49 178 3294330.

.